Численні атаки на критичну інфраструктуру доводять, що енергетика - одна із найважливіших складових безпеки нашої країни. Актуальність моніторингу споживання енергоресурсів зростає, що стимулює поглиблення співпраці ПРООН з державними органами в України щодо створення Національної інформаційної системи енергоменеджменту (NEMIS), яка дасть змогу покращити керування енергоресурсами у всіх громадських будівлях держави.  

З 15 до 18 листопада цього року три представниці Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України та Міністерства розвитку громад та територій України взяли участь у навчальному візиті до м. Спліт (Хорватія), присвяченому впровадженню інформаційних систем енергомоніторингу (ЕМІS). Візит відбувся за підтримки Проєкту «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО», що фінансується Глобальним екологічним фондом та імплементується Програмою розвитку ООН в Україні. Семінар був організований проектом «Збільшення інвестицій у громадські будівлі з низьким вмістом вуглецю в Боснії та Герцеговині», що фінансується Глобальним екологичним фондом та імплементується Програмою розвитку ООН в Боснії та Герцеговині.

В рамках заходу учасницям вдалося налагодити співпрацю та обмінятися досвідом з широким колом зацікавлених сторін з Боснії і Герцеговини, Сербії, Хорватії, Молдови та Угорщини, де вже встановлені системи енергоменеджменту (NEMIS). Було виявлено спільні перешкоди щодо впровадження NЕМІS та енергоменеджменту у наших країнах, та вивчено успішний досвід подолання таких перешкод. Українська делегація поглибила знання з наявних інструментів та програмних модулів NЕМІS та з’ясувала переваги цієї системи для енергоменеджерів на місцях та органів управління на регіональному та державному рівнях. 

З матеріалами семінару можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1TpACqzOmybeUilVI5pwe7bpKUvUaoAAw?usp=share_link

Участь у семінарі стала важливим внеском для Мінрегіону та Держенергоефективності у побудову NEMIS в Україні, що дозволить шляхом спільних зусиль та координації підвищити енергоефективність як важливу складову енергетичної безпеки та сталого відновлення.