22 березня представники українських банків обговорили з експертами ПРООН, REFINE та ЕСКО компаніями перспективу створення спеціального продукту для фінансування енергоефективних проєктів в рамках вебінару "Кредити для ЕСКО: можливості та перспективи". 

Зустріч проходила за активної участі голови Держенергоефективності Ганни Замазєєвої, яка висловила підтримку проєктам у пошуку нових рішень для сталого фінансування енергоефективності в громадських будівлях, в тому числі шляхом створення спеціального ЕСКО-фонду.

📌 Під час вебінару учасникам був представлений міжнародний досвід фінансування енергосервісу та потенціал ринку ЕСКО контрактів в Україні.

📌 Представники банків поділилися своїм досвідом співпраці з ЕСКО компаніями та висловили їх бачення перспектив кредитування енергосервісу.

📌 Партнери проєкту Фонд розвитку підприємництва та ПрАТ Укрфінжитло висловили готовність співпрацювати з усіма зацікавленими сторонами для втілення їх моделей створення нових рішень з фінансування ЕСКО-компаній.

Вебінар супроводжувався жвавою дискусією. Однією з пропозицій, висунутих під час обговорення, є створення робочої групи на чолі з Держенергоефективності з пошуку та розробки фінансових інструментів для залучення приватних інвестицій в енергоефективність громадських будівель.

Вебінар був співорганізований проєктом «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО», що реалізується ПРООН і фінансується Глобальним екологічним фондом, та проєктом REFINE, що фінансується ЄС в рамках програми Horizon 2020.