Енергоефективність будівель в Україні в середньому в три-чотири рази нижча порівняно з західноєвропейськими країнами. Покращення енергетичної ефективності є важливою передумовою підвищення рівня енергетичної безпеки й економічного розвитку України, а також боротьби зі змінами клімату. Вкрай важливо також відновлювати будівлі, пошкоджені через війну, вже з урахуванням норм енергоефективності.
У Києві відбулася дискусійна платформа на тему «Супер-ЕСКО: інструмент держави та громад для виконання зразкової ролі органів влади у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель», під час якої обговорили:
✅ завдання, цілі та потенціал для використання механізму Супер-ЕСКО для зміцнення енергоефективності та енергетичної безпеки України;
✅ бар’єри, які існують, а також можливості державного та комунального Супер-ЕСКО;
✅ важливість енергосервісної діяльності у відновленні інфраструктури громадських споруд у післявоєнний період;
✅ мобілізацію приватних інвестицій у сферу підвищення енергоефективності.
Участь у дискусійній платформі взяли представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, ПАТ «НАК «Укрсвітлолізинг», ГО «Українська асоціація енергосервісних компаній», КП «Група впровадження проєкту з енергозбереження в адміністративних і громадських будівлях м. Києва» та Київська міська державна адміністрація.
Учасники висловили бажання співпрацювати задля розвитку ринку ЕСКО в Україні та покращення ситуації з енергоефективністю.

 

Захід співорганізований двома проєктами – проєктом «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель у малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО», що реалізується ПРООН і фінансується Глобальним екологічним фондом, та проєктом REFINE, що фінансується ЄС в рамках програми Horizon 2020.