Після підписання меморандуму про співпрацю з проектом ПРООН/ГЕФ "Енергоефективність в громадських будівлях" проведено енергоаудити об'єктів бюджетної сфери з метою залучення інвестицій у енергоефективність на умовах їх повернення виключно за рахунок досягнутої економії енергоносіїв шляхом впровадження ЕСКО-механізму (модернізація системи опалення, зокрема встановлення індивідуальних теплових пунктів, очищення системи опалення, запровадження онлайн-моніторингу споживання). Компанією ТОВ "КиївЕСКО" проведено енергоаудити 15 об'єктів та відібрано 10 установ відділу освіти міської ради, як потенційні об'єкти енергосервісу. На відібраних інвестором об'єктах встановлено сім сучасних модульних теплових пунктів, а у трьох закладах, де вони були встановлені раніше - їх взято на обслуговування.

 

ЕСКО компанія завершила роботи на 10 об'єктах міста:


- ЗОШ № 1 (просп. Хіміків, 7);

- ЗОШ № 5 (просп. Хіміків, 18);

- ЗОШ № 8 (вул. Вілєсова, 10);

- ЗОШ № 13 (вул. Маяковського, 19);

- ЗОШ № 15 (вул. Федоренка, 39);

- ЗОШ № 10 (бульвар Дружби Народів, 47);

- Севєродонецька гуманітарно-естетична гімназія (вул. Науки, 5а);

- КДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 19 «Ластівка» (просп. Гвардійський, 14б);

- КДНЗ (ясла-садок) комбінованого типу № 38 «Росиночка» (вул. Науки, 10);

- Центр дитячої та юнацької творчості (вул.Гагаріна, 101б).

 

Встановлено індивідуальні теплові пункти датської фірми Danfoss, які підключаються до системи моніторингу та диспетчеризації SynergyData. Дана система дозволяє автоматично регулювати подачу тепла в залежності від зовнішніх умов.

Така модернізація системи опалення позбавить будівлі від надмірного споживання теплової енергії, не виходячи за нормативні показники температури у приміщеннях. Відповідно це призведе до економії коштів на оплату комунальних послуг, а після закінчення енергосервісних договорів економія залишиться у бюджеті міста.