Представники ПРООН Україна 7-8 червня 2018 року здійснили робочий візит до Республіки Білорусь з метою обміну досвідом, стали учасниками конференції "Енергоефективні будівлі 21 сторіччя" у Мінську, а також відвідали Гродно та оглянули "розумний" будинок у місті.

У складі делегації ПРООН були Паата Джанелідзе, Портфельний менеджер сектора енергетики та навколишнього середовища ПРООН Україна, Джон О'Брайан, Регіональний технічний радник ПРООН, а також Сергій Варга, Менеджер проекту ПРООН "Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих та середніх містах України на основі моделі ЕСКО". 

Робоча поїздка розпочалась із конфереції "Енергоефективні будівлі 21 сторіччя" у Мінську, серед активних учасників якої був і проект ПРООН "Усунення перепон для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих та середніх містах України на основі моделі ЕСКО". Сергій Варга виступив на конференції та презентував проект і його перші досягнення. 

Наступним етапом робочої поїздки до Республіки Білорусь був візит до міста Гродно, де делегація ПРООН Україна змогла оглянути "розумну" енергоефективну будівлю. Візуально 120-квартирний будинок нічим не відрізняється від решти; натомість, його особливістю є система отоплення. Тут використовують тепло від каналізації, до того ж жителі будинку можуть самі регулювати отоплення або ж взагалі відключати на час від'їзду. 

Окрім цього, у місті Гродно проходила перша із циклу заключних регіональних конференцій проекту "Сприяння розвитку на місцевому рівні у Республіці Білорусь". "Проект, що сколихнув свідомість людей" - саме так відгукуються про роботу проекту за останні 4 роки ті, для кого проект, власне, був створений: місцеві органи влади пілотних районів, громадські організації, представники бізнесу та ініаціативні особи, котрі спільними зусиллями втілили в життя 29 амбіційних та важливих для Гродненської області проектів. У цілому, проект спрямований на вирішення стратегічних проблем стійкого розвитку малих та середніх міст з опорою на ініціативи знизу. Усього в рамках проекту було реалізована 244 ініціативи, 29 із них у Гродненській області.