Про проект

Метою проекту є зменшення викидів парникових газів шляхом створення сприятливого правового, нормативного і ринкового середовища та розвитку інституційного, адміністративного та технічного потенціалу, що сприятиме запровадженню енергоефективних заходів у громадських будівлях. До таких установ належать лікарні, школи та вищі навчальні заклади, державні установи, дитсадки, сиротинці, аптеки, центри зайнятості, бібліотеки та музеї, в яких планується запровадити модель ЕСКО*.
Проект орієнтований на малі та середні міста і передбачає створення єдиної загальнодержавної бази даних енергоспоживання, а також інформаційної системи енергоменеджменту.
Впродовж п’яти років у десяти українських містах буде впроваджено 10 пілотних проектів із енергозбереження. Очікується, що вони стануть взірцем для наслідування в інших містах по всій країні. Завдяки активному залученню жінок, проект також сприятиме покращенню ґендерної рівності в енергетичному секторі, в якому традиційно переважають чоловіки.
Передбачається, що завдяки проекту вдастсься заощадити 2 346 МВт-год теплової та 268 МВт-год електроенергії, в результаті чого викиди двоокису вуглецю буде зменшено на 8 893 тонн.
*ЕСКО (енергосервісна або енергозберігаюча компанія) – це комерційний або некомерційний вид бізнесу, що надає широкий спектр енергетичних послуг, зокрема розробку та реалізацію проектів з енергоощадного споживання, комплексну термомодернізацію, енергозберігаючі заходи, енергетичний аутсорсинг, а також виробництво електроенергії, енергопостачання й контроль ризиків.
Цілі проекту
• Розробити й запровадити комплексну систему, яка б сприяла підвищенню енергоефективності в громадських будівлях шляхом удосконалення механізмів моніторингу та впровадження відповідних заходів.
• Сприяти залученню приватних інвестицій заради підвищення енергоефективності в громадських будівлях шляхом створення механізму фінансової підтримки.
• Впровадження щонайменше десяти пілотних проектів із запровадженням енергосервісних контрактів (EPC), які продемонструють результати запровадження енергоефективних заходів, а також покажуть, якої економії енерговитрат та коштів можна досягти в різних містах.
• Створення інституційної бази та комплексної загальнонаціональної інформаційної системи енергоменеджменту.
• Надання допомоги уряду задля усунення перепон на шляху перетворення енергетичного ринку та залучення інвестицій для запровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях.
Очікувані результати
• Розробка комплексної нормативно-правової бази щодо підвищення енергоефективності в громадських будівлях.
• Запровадження механізмів фінансової підтримки інноваційних заходів та розвиток потенціалу ЕСКО задля залучення інвестицій у покращення енергоефективності в громадських будівлях.
• Реалізація пілотних проектів, які продемонструють переваги запровадження енергоефективних заходів.
• Створення інституційної бази для підтримки енергоефективності у громадських будівлях та впровадження загальнодержавної інформаційної системи енергоменеджменту.
Донор
Глобальний екологічний фонд |
5 480 000 дол. США |