Енергоефективність у громадських будівлях

Корисні посилання

Як активізувати кредитування в Україні?

Протягом останніх років кредитування в нашій державі не розвивається. Так, уряд пропонує пільгові кредити для малого та середнього бізнесу, але що робити компаніям, які під критерії пільгової програми не потрапляють? Тим паче, що обсяги фінансування за програмою не здатні задовольнити нинішні кредитні апетити всієї економіки. Тож спробуємо розібратися, чому кредитування не розвивається і як цьому зарадити.

Читати далі

Президент підписав закон про кредити для мікро- та малого бізнесу під 5, 7 та 9%

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» № 436-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 14 січня 2020 року. Фонд розвитку підприємництва надаватиме підтримку у вигляді компенсації відсоткової ставки до рівня 5, 7% та 9% річних за кредитами у гривні. Відсоток залежить від розміру й типу бізнесу. Також підтримка підприємцям надаватиметься у вигляді часткових гарантій за кредитами, якщо у малого та середнього бізнесу бракує застави.

Читати далі

Наказ №169 від 11.07.2018 Про затвердження Методики визначення енергетичної ефективності будівель

Згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №169 від 11.07.2018 затверджено Методику визначення енергетичної ефективності будівель. Дана Методика встановлює механізм визначення енергетичної ефективності будівель, у тому числі: перелік показників енергетичної ефективності будівель; метод визначення енергетичної ефективності будівель; особливості визначення енергетичної ефективності будівель, приміщення яких мають різне функціональне призначення; проведення розрахунків первинної енергії та викидів парникових газів; визначення класу енергетичної ефективності будівель.

Читати далі

Міністр гірничої промисловості та енергетики Сербії рекомендує ЕСКО модель для муніципалітетів та державного сектору

У інтерв'ю для публікації «Модель підвищення ефективності використання енергії через державно-приватне партнерство» Міністр гірничої промисловості та енергетики Сербії Олександр Антіч зазначив: «Використання державно-приватного партнерства, або механізму ЕСКО є правильним шляхом для підвищення енергоефективності в державному секторі. Тому я рекомендую його муніципалітетам, а також усьому державному сектору. Адже, окрім забезпечення фінансування, приватний партнер гарантує енергозбереження, з якого буде сплачуватись плата, таким чином, бере на себе більшу частину ризиків для впровадження проектів».

Читати далі

Держенергоефективності та проект ПРООН опрацьовують нову модель ЕСКО-механізму

Держенергоефективності разом із Проектом ПРООН «Усунення бар’єрів для залучення інвестицій у підвищення енергоефективності громадських будівель у малих і середніх містах України на основі моделі ЕСКО» під час круглого столу презентували роботу над новою моделлю енергосервісу – «ЕСКО-Енергоменеджмент».

Читати далі

UNDP Around the world

You are at UNDP Ukraine